Aktuální opatření COVID-19

Přestože věříme, že pohyb na čerstvém horském vzduchu je jedna z nejlepších věcí, které pro svou obranyschopnost a psychickou pohodu můžete udělat, aktuální situaci rozhodně nepodceňujeme. Od 22. 11. 2021 jsme povinni kontrolovat v okamžiku prodeje plnění aktuálních vládních nařízení.

MLADŠÍ DĚTI

0-11 let

Nemají povinnost se prokazovat

STARŠÍ DĚTI

12-17 let

musí splňovat jednu z následujících podmínek:

Platné očkování

Prodělaní nemoci

PCR test

DOSPĚLÍ

18-99 let

musí splňovat jednu z následujících podmínek:

Ukončené očkování

Prodělaní nemoci

Výjimka pro osoby s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované, lze se prokázat PCR testem

JAK BUDE PROBÍHAT KONTROLA BEZINFEKČNOSTI?

Z nařízení vlády mohou, bohužel, lyžovat pouze osoby, které splňují alespoň jednu z následujících podmínek:

– prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů
– aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osoby rozočkované lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. Výjimku z prokazování mají děti mladší 12 let.

Kontrolu těchto podmínek jsme povinni zajistit při nákupu skipasu.

NÁSTUP NA LANOVKU A CESTA LANOVKOU

 Při čekání na nástupišti a při jízdě lanovkou bude vyžadována ochrana úst a nosu, a to buď pomocí roušky, respirátoru, ústenky či nákrčníku. Vyžadovány budou také doporučené rozestupy 1,5 m. Pokud jste členy jedné domácnosti je možné stát v koridoru vedle sebe. 

DESINKFEKCE PROSTOR

Společné vnitřní prostory jsou vždy po ukončení provozu desinfikovány. U pokladny a u vstupu k dopravním zařízením jsou pro vás umístěny dezinfekční prostředky. Zvýšenou pozornost věnujeme společným prostorám, toalety důkladně desinfikujeme několikrát denně.

OCHRANA NÁVŠTĚVNÍKŮ A ZAMĚSTNANCŮ AREÁLU

Prosíme Vás, abyste při vstupu do všech společných vnitřních a venkovních prostor (mimo sjezdovky), dodržovali povinnost zakrytí úst a nosu.

Chraňte také personál areálu tím, že při kontaktu s personálem budete dodržovat rozestupy a využijete zakrytí úst a nosu.

Prosíme vás, dbejte na vzájemné rozestupy a zakrytí úst a nosu zejména v prostorách nástupu na dopravní zařízení.

Prosíme, respektujte pokyny zaměstnanců našeho areálu!  Chrání i vaši bezpečnost. Věříme, že všichni máme stejný zájem: „mít možnost lyžovat“.